Цікаві факти про Австралію

Цікаві факти про Австралію

Австралія, континент-острів, занурений у величезний океан, приховує за собою безліч таємниць і цікавинок. У цій підбірці ми детально розглянемо найцікавіші факти про Австралію, розкриваючи чудові аспекти, які роблять цей континент таким захопливим. Ми будемо подорожувати цікавими фактами австралійського континенту, де зустрінемо екзотичну фауну, дослідимо загадкові природні формації та розглянемо унікальні аспекти культури та історії. Чи ви мандрівник, чи просто цікавитеся цією дивовижною країною, цікаві факти про Австралію безсумнівно викличуть у вас інтерес і розширять ваші знання про цей чарівний континент.

Австралія: цікаві факти

  • Австралія це єдина у світі країна-континент
  • Кенгуру – символ Австралії і унікальний вид тварин, який навіть зображений на гербі країни. Також на австралійському гербі зображений ему.
  • В Австралії більша популяція верблюдів ніж у Єгипті. Ви спитаєте звідки взялись верблюди у Австралії? Все просто – їх привезли у середині 19 століття з Індії і з того часу їхня популяція дуже зросла.
  • Австралійський острів К’Гарі (до 2021 року мав назву Фрейзер) є найбільшим у світі піщаним островом.
  • Більшість видів тварин та рослин, що зустрічаються в Австралії, не зустрічається в інших частинах світу, включаючи таких унікальних представників як кенгуру, коала, вомбат, валабі.
  • Австралійські гори мають таку саму назву як і гори в Європі – Альпи. Найвища гора австралійських Альп – це гора Косцюшко висотою 2228 метрів. Цікавий факт, що першою людиною яка підкорила гору Косцюшко, був польський вчений та мандрівник Павло Стшелецький. Саме він назвав підкорену ним гору на честь керівника польського повстання проти росії і Пруссії – Тадеуша Косцюшко. 
  • Австралія є найпосушливішим континентом на планеті
  • За розміром своєї території Австралія посідає 6 місце у світі. Цікавий факт що Австралія має одну з найнижчих у світі щільностей населення. ЇЇ площа суші лише трохи менша за США, але населення становить близько 26 мільйонів в порівнянні з 332 млн в Сполучених Штатах.
  • На австралійському острові Тасманія (він же і штат) повітря одне з найчистіших у світі.
  • За оцінками дослідників, вважається що перші люди з’явилися на материку Австралія приблизно 65000 років тому. Це нащадки австралійських аборигенів. Саме вони утворили одну з найдавніших культур на землі яке проживає і в наш час.
  • День Австралії щорічно святкується 26 січня. Саме у цей день 1788 року англійський флот вперше прибув до берегів Австралії, розпочавши процес колонізації.
  • У другій половині 19 століття завдяки відкриттю золота в штаті Вікторія, місто Мельбурн пережило швидкий економічний підйом. У 1861 році воно перевищило Сідней за густотою населення, а в 1880-му навіть вважався найбагатшим у світі. Проте золота ера міста завершилася через одинадцять років, коли економіку Мельбурна вразила серйозна депресія.

Цікаві факти про Австралію та її природні дива

  • Озеро Ейр – найбільше солоне озеро в Австралії. Інколи воно повністю висихає і перетворюється в соляну пустелю. У дощовий період воно знову наповнюється водою і може займати площу 15 тисяч км2.
  • Улуру, також відомий як Еєрс-Рок, це величезна скеля-моноліт в серці Австралії. ЇЇ висота складає 335 м, довжина 2.4 км, ширина 1.6 км. Саме Улуру вважають найбільшим у світі монолітним каменем. Світовий феномен Улуру полягає в тому, що під час різних годин дня та різних погодних умов ця гігантська скеля змінює свій колір від червоного до фіолетового. Для аборигенів австралійського народу, Улуру є святим місцем, пов’язаним з релігійними та культурними переказами, які передаються від покоління до покоління.
Улуру Австралія
Моноліт Улуру, Австралія
  • В Австралії зберігся до наших днів найстаріший тропічний ліс у світі – Дейнтрі. Він охоплює 1200 квадратних кілометрів і, як вважають, йому приблизно 180 мільйонів років.
  • Навіть з урахуванням того, що Австралія є величезним континентом, 90% її населення проживає вздовж узбережжя. Це пояснюється тим, що значна частина внутрішньої території країни представляє собою велику пустелю.
  • Великий Бар’єрний риф, що розташований біля узбережжя Квінсленда в Австралії, є найбільшою системою коралових рифів у світі. Він становить унікальний екосистемний комплекс, де зустрічається неймовірна різноманітність морського життя. Загальна площа рифу становить більше 348 000 квадратних кілометрів і налічує понад 2 900 окремих коралових формацій. Великий Бар’єрний Риф визнаний світовою спадщиною ЮНЕСКО і є однією з найцінніших та найуразливіших екосистем на Землі.
  • Рівнина Налларбор, що розташована в Південній та Західній Австралії, є найбільшим у світі монолітом вапняку. Вона займає площу 200 000 кілометрів квадратних. В долині немає води і людських поселень, а сама назва долини походить від латинського nullus – жодного та arbor – дерево (жодного дерева).