Єгипет – це колиска однієї з найдавніших цивілізацій людства, що процвітала в регіоні від IV тисячоліття до н.е. до періоду завоювання римлян у I столітті. За своїм винятковим розвитком у галузі архітектури, мистецтва, релігії та науки, єгиптяни створили унікальну культуру, яка залишається джерелом дива та таємниць для сучасного світу. Давайте розглянемо цікаві факти про Єгипет, які розкриють нам вражаючий світ великої стародавньої цивілізації.
Стародавній Єгипет: цікаві факти про муміфікацію
- Розгорнуті бинти мумій, можуть розтягнутися приблизно на 2 км і розкривають не лише майстерність процесу муміфікації, але й віру древніх єгиптян у вічність душі.
- Процес муміфікації тривав приблизно 5 тижнів і включав в себе видалення внутрішніх органів, обробку тіла спеціальними маслами та його обгортання у лляні бинти.
Цікаві факти про Єгипет та його піраміди
- на території Єгипту виявлено близько 130 пірамід. І навіть зараз цей процес пошуку триває. Археологи шукають можливі місця розташування зруйнованих пірамід та храмів стародавнього Єгипту.
- Піраміда Хеопса – найбільша піраміда давнього Єгипту яка розташована на плато Гіза – єдине з Семи чудес стародавнього світу яке збереглось до наших днів.
- Найперша побудована піраміда в давньому Єгипті – це піраміда Джосера висотою 62 метри. Має вона ступінчасту форму та розташована неподалік старовинного Мемфіса в Саккарі.
- У часи Другої світової війни, майданчик який знаходиться на вершечку піраміди Хеопса, британська наукова експедиція використовувала як пост протиповітряної оборони.
Ще декілька цікавих фактів про Єгипет
- Древні єгиптяни одними з перших освоїли писемність. Писали вони ієрогліфами. На початку їхньої цивілізації древньоєгипетський алфавіт налічував близько 800 ієрогліфів, а вже під час завоювання Єгипту Римською імперією він складався приблизно з 5000.
- У давнину в Єгипті косметикою користувались як жінки так і чоловіки. Основним призначенням косметики було захищати лице та тіло від сонця. Вони часто використовували зелену або чорну фарбу для очей яку виготовляли з міді та свинцю за допомогою хімічних реакції.
- Саме єгиптяни перші у світі почали користуватись технологією виготовлення скла. І саме за такою технологією вони робили свої знамениті фаянсові прикраси.
- Древні єгиптяни перші винайши папір (відомий як папірус), замок і ключі.
- Кішка у Єгипті була священною твариною. Єгиптяни тримали кішок в дома бо вірили що вона є оберегом їхнього помешкання. Вбивство кота каралося навіть смертною карою.
- Стародавні єгиптяни спали на подушках. Але подушки у них були незвичайними – замість пір’я вони заповнювали їх камінням.
- 94 роки – саме стільки був при владі стародавнього Єгипту фараон Пепі II.
- В Єгипті вважалося, що волосся фараона повинно залишатися непомітним для звичайних громадян. Тому фараони завжди носили спеціальний головний убір щоб приховати свою голову від загального погляду.
- Щоб фараону не надокучали комахи, рабів які були біля нього намащували медом. Мед притягував комах до себе а фараон спокійно займався своїми справами.
- Відома правителька давнього Єгипту Клеопатра була за походженням зовсім не єгиптянкою. Вона мала греко-македонське коріння.
- Річка Ніл вважалася священною і мала величезне значення для єгиптян. Вона не лише забезпечувала врожай, але і символізувала життя та плодючість.
- Імхотеп – давньоєгипетський архітектор, лікар та радник фараона Джосера вважається одним з найбільш освічених людей в історії Єгипту. Саме він спроектував відому піраміду Джосера.
- Святі тварини, такі як коти та соколи, також муміфікувалися, щоб супроводжувати своїх господарів в потойбічний світ.
- Стародавній Єгипет був першим в галузі медицини, включаючи хірургію, зубні операції та ліки від різних хвороб.
- У Єгипті була розвинена система судів, яка вирішувала суперечки та злочини за допомогою закону Маат – принципу порядку та справедливості. Маат у древньому Єгипті була богинею справедливості, закону та порядку.
- Палац фараона був величезним та розкішним, з обширними садами, басейнами та залами для проведення церемоній.