Який вид саджанців черешні краще обирати власникам невеликих садів?

який вид саджанців черешні краще обирати

Колоновидні черешні не утворюють розкидистої крони, їх стовбур росте вертикально, з мінімальною кількістю бічних гілок. Вони підходять для невеликих ділянок, вирощування в декоративних садах, а також для щільних посадок. За умови правильного догляду колоноподібні сорти радують не тільки рясним плодоношенням, а й стабільною врожайністю з року в рік.

Колоновидні черешні також можуть бути з багатим урожаєм

Колоновидні черешні досягають висоти 2-2,5 метра, і при цьому з одного дерева реально зібрати від 10 до 15 кг ягід. А якщо врахувати, що такі саджанці колоновидної черешні можна висаджувати щільніше, ніж традиційні сорти, то з однієї сотки можна зібрати навіть більше врожаю, ніж з класичних насаджень.

який вид саджанців черешні краще обирати фото 2

Секрет криється в особливості будови рослини. У колоновидних черешень практично немає бічних гілок, а плоди формуються на коротких плодових прутиках, які щільно розташовані вздовж центрального стовбура. Тому можна максимально ефективно використовувати площу, не витрачаючи енергію на ріст непотрібних пагонів. рослина спрямовує всі сили на розвиток квіткових бруньок і формування ягід. У результаті вже на 2-3 рік після посадки можна отримувати перший стабільний урожай.

Ще одна перевага – висока зимостійкість і стійкість до хвороб. Сучасні колоновидні сорти добре переносять морози і не бояться різких перепадів температури, тому можна вирощувати їх навіть у регіонах з холодною зимою.

Не варто забувати і про зручність догляду без застосування сходів, таке дерево легко: 

  • обробляти;
  • обприскувати;
  • збирати врожай. 

Крім того, такі черешні чудово підходять для вирощування в невеликих садах, на дачах і навіть у декоративних композиціях.

який вид саджанців черешні краще обирати фото 3

Чим відрязняється посадка саджанця колоновидної черешні від звичайної?

Посадка саджанця колоновидної черешні має низку особливостей порівняно з висаджуванням звичайної черешні, і це пов’язано насамперед з особливостями росту і будови рослини. Тому успішна посадка такого саджанця вимагає дотримання певних правил, відмінних від стандартної схеми висадки традиційних плодових культур:

  • Перша відмінність – вибір місця. Якщо для звичайних сортів потрібно багато простору і хороша вентиляція між деревами (відстань зазвичай не менше 3-4 метрів), то для колоновидних досить залишити близько 1 метра між рослинами. Це дає змогу економити площу і формувати цілі «ряди» з акуратних, компактних дерев. При цьому важливо пам’ятати, що колоновидна черешня так само, як і звичайна, любить сонце і не терпить застою вологи.
  • Друга відмінність полягає в підготовці посадкової ями. Для колоновидного дерева яма робиться глибиною 60-70 см і шириною близько 50 см. У неї вносять суміш родючої землі, перегною, суперфосфату і золи. Але головне – забезпечити хорошу дренажну подушку, щоб вода не накопичувалася біля коріння. У звичайних дерев ями копають ширші та глибші, оскільки у них більш потужна коренева система.
який вид саджанців черешні краще обирати фото 4
  • Третя відмінність – посадка саджанця проводиться з особливою акуратністю. Коріння колоновидної черешні має вільно розташовуватися в ямі, не загинаючись. Після посадки саджанець не заглиблюють – коренева шийка повинна залишатися на рівні ґрунту. Землю навколо стовбура ретельно утрамбовують, але без надмірного ущільнення.
  • Четверта відмінність стосується опори. Колоновидна черешня в перші роки росту потребує підв’язки до кілка, щоб її рівний стовбур не відхилявся і формувався вертикально. Звичайна черешня такої опори потребує рідше.

Також колоновидні дерева особливо чутливі до пересушування і перезволоження. Полив має бути регулярним, але помірним. Обов’язково проводиться мульчування навколо стовбура для збереження вологи.