Цікаві факти про Ірландію

Цікаві факти про Ірландію

Ірландія — країна, яка вражає своєю унікальною красою та насиченою історією. Розташована на північному заході Європейського материка, ця земля привертає увагу своєю таємничістю та неповторним характером. Ірландія — це не лише безмежні зелені лани та стародавні замки, але й місце, де переплітаються століття традицій та сучасності. У цій статті ми підготували для вас цікаві факти про Ірландію. Давайте дізнаємось трішки більше цікавинок про цей чудовий край.

Ірландія та цікаві факти про неї

  • Ірландія єдина країна у світі яка має зображення музичного інструмента на національному гербі. Саме золота арфа з срібними струнами визначається як символ Ірландії ще з 13 століття. 
  • святкування Хелловіну бере свій початок в Ірландії. Ще до прийняття християнства, давні кельти святкували свято Савань. Святкування тривало 7 днів та символізувало успішний збір урожаю, початок нового року, закінчення сонячного періоду року та перехід в темний. Після прийняття християнства, Савань почав збігатись з християнським святом – Днем Всіх Святих. Тому багато традицій зі святкування Саваню передались і теперішньому святу Хелловін.
  • Святий Патрік не був ірландцем. Хоч він і не народився в Ірландії (його батьківщина Шотландія), але став символом ірландського християнства та національної самосвідомості. У 16 років його викрали пірати та вивезли в рабство до Ірландії. Перебуваючи в полоні, Святий Патрік знайшов духовну підтримку у вірі та став місіонером. Після втечі він здобув християнську освіту та вирішив повернутися назад до Ірландії для проповідування християнства. Його зусилля призвели до поширення християнства по всій країні, і він став першим єпископом та покровителем Ірландії. 
  • У часи другої світової війни Ірландія зберігала нейтралітет. Це рішення було важливим елементом зовнішньої політики країни. Нейтралітет дозволив Ірландії уникнути руйнівних наслідків війни і зберегти свою економіку та ірландське суспільство від серйозних збитків. Проте, Ірландія активно допомагала гуманітарною допомогою  іншим країнам які постраждали від війни.
  • Ньюгрейндж – це стародавнє кельтське курганне поховання в Ірландії неолітичного періоду яке вважається старішим за піраміду Хеопса в Гізі та за Стоунхендж. Збудований з 200 тисяч тонн землі та каменю, Ньюгрейндж став справжнім неймовірним архітектурним чудом яке звели древні кельти. Цікавий факт – курган оточують велетенські кам’яні брили на яких знаходяться древні малюнки, значення яких ще досі не відоме.
Кам'яні брили у Ньюгрейнджі
Стародавні написи на кам’яних брилах Ньюгрейнджа

І ще декілька цікавих фактів про Ірландію

  • В Ірландії немає змій. Унікальність Ірландії виявляється не тільки в її культурі та археологічних пам’ятках, але й у природних особливостях. Однією з цікавих особливостей є відсутність змій на острові. За легендою, це пов’язано зі святим Патріком, який вигнав всіх змій з країни. Насправді наукове пояснення цьому феномену є. Дуже давно, декілька десятків тисяч років тому, територію Ірландії покривав льодовик. В таких умовах рептилії жити там не могли. А коли льодовик розтанув, то Ірландія вже стала островом і була відокремлена від інших земель морем, через що змії потрапити на острів не змогли. Ось такий цікавий факт про Ірландію.
  • Ірландія славиться тим, що є абсолютним чемпіоном Євробачення. Саме Ірландія має найбільшу кількість перемог на пісенному конкурсі – їх у Ірландії аж 7.
  • На острові Ірландія є 2 країни – Республіка Ірландія та Північна Ірландія. Північна Ірландія входить до складу Великої Британії, а Республіка Ірландія це незалежна держава.
  • Ірландія має свої 2 національні види спорту – це гельський футбол та герлінг. Гельський футбол є одним із найдавніших видів спорту, який і донині знаходить своїх прихильників і є дуже популярним у Ірландії. Гра поєднує в собі елементи футболу, регбі та американського футболу, і грається на прямокутному полі з великими воротами на кожному кінці. Герлінг – це інша традиційна гра, коріння якої походять від стародавніх кельтів. Гравці використовують дерев’яні кийки, щоб забити м’яч у ворота своїх суперників. Герлінг поєднує в собі елементи хокею, гольфу та саме гельського футболу, створюючи унікальний та захоплюючий вид спорту.
  • Офіційна мова Ірландії – ірландська. Це єдина у світі кельтська мова яка має значення державного рівня.

Якщо вам сподобались цікаві факти про Ірландію ви можете поділитись цією статтею в соціальних мережах. Дякуємо за увагу.