Китай — друга країна за найбільшим населенням на планеті та третя у світі країна за розміром своєї території. Незліченна кількість цікавих місць для туристів розташована на всій території Китаю. Від давніх історичних пам’яток до сучасних мегаполісів, від мальовничих гірських пейзажів до дивовижної архітектури — Китай пропонує непередбачувану подорож від його заснування й до теперішніх часів. Цікаві факти про Китай сьогодні актуальні для багатьох читачів інтернету. Тож спеціально для вас ми підготували невеличку підбірку цікавих фактів про Китайську Народну Республіку.
Китай: цікаві факти
- З 1841 року Гонконг перебував під владою британців, і тільки в 1997 році був повернутий Китаю.
- Паперові гроші були придумані в Китаї, так само як і порох, папір, компас, шовк, доміно, чавун.
- Так само як і Гонконг, Макао перебував під владою португальців з 1887 до 1999 року.
- У столиці Китаю, Пекіні, розташований імператорський палац – Заборонене місто. Це найбільший у світі палацовий комплекс (складається з приблизно 980 будівель) в якому правили китайські імператори з XV до XX століття. Цікавий той факт, що у Забороненому місті є рівно 9999 кімнат.
- У Китаї розташована Велика китайська стіна. Це комплекс захисних споруд, мурів та стін загальною довжиною понад 21 196 км. Найстаріша частина стіни була збудована ще у VII столітті до н.е.
- Всі панди у світі належать тільки Китаю. Проте їх можна взяти в оренду як це роблять зоопарки у всьому світі. Вартість оренди однієї панди становить близько 2 млн доларів на рік.
- Китай є колискою чаю, і саме тут зародилася традиція чаювання. Багато століть тому чай став важливою частиною китайської культури, а чайні церемонії вважаються виразом гостинності та поваги.
- У провінції Шаньсі, неподалік міста Сіань, розташований величезний некрополь першого китайського імператора площею приблизно 56км2. Саме в ньому знаходиться знаменита на весь світ Теракотова армія, яка складається з майже 8000 фігур солдатів та колісниць. Всі фігури виготовлені з глини і мають справжні розміри.
- За вбивство панди у Китаї передбачена смертна кара.
- Новий рік у Китаї святкують відповідно до місячного календаря. Дата його святкування змінюється кожен рік, оскільки вона пов’язана з фазами місяця. Зазвичай китайський Новий рік припадає на період з 21 січня до 20 лютого за григоріанським календарем.
- Кожна п’ята людина на планеті – китаєць.
- Офіційно (визнано владою КНР) на території Китаю проживає 56 етнічних груп. Хоча дослідження показують що їх є понад 100.
- За всю історію, єдиною жінкою, яка офіційно правила Китаєм, була імператриця династії Тан – У Цзетянь.
- Білий колір у Китаї символізує захід та є кольором трауру, тому його завжди носять на похоронах як символ смерті.
- Туалетний папір теж винайшли у Китаї. Але доступний він був там тільки для імператора.
Цікаві факти про сучасний Китай
- Місто Шанхай має населення понад 25 млн осіб і вважається найбільш населеним містом на планеті.
- Залізничні колії Китаю можуть обігнути Землю майже 4 рази. Їх сумарна довжина складає приблизно 155000 кілометрів.
- ВВП Китаю становить 17,73 трильйона доларів на рік, що робить його економіку другою за величиною у світі після США.
- У Китаї немає YouTube, Facebook, Twitter та Google. Тут вони офіційно заборонені. Натомість китайці використовують власні аналоги.
- Хоча територія Китаю розташована в п’яти часових поясах, вся країна живе лише за одним часом UTC+8. Перехід на літній час китайці не застосовують.
- Китай є лідером у виробництві сонячних панелей. Більш ніж половина сонячних панелей у світі виробляється саме тут, сприяючи розвитку відновлювальних джерел енергії.
- Китай є найбільшим виробником рису у світі. Щороку країна виготовляє приблизно 150-200 млн тонн рису.
- У Китаї побудований найдовший у світі міст через море. Міст, який з’єднує маршрут Гонконг – Макао, має довжину 55 км. Вартість побудови моста склала приблизно 19 мільярдів доларів.
- В середньому щохвилини в Китаї народжується 34 дитини.
- Китай займає друге місце за чисельністю населення на Землі (після Індії), і воно складає 1.409 мільярди людей.
- У Китаї ще досі існує стародавній вид риболовлі за допомогою птахів – бакланів. Рибалки використовують цих великих птахів, навчених ловити рибу, як свого роду помічників. Звичайно, це довгий і терпеливий процес, де баклани вирушають на воду зі своїми власниками, а ті ведуть їх на повідцях. За допомогою своїх вправних дзьобів, баклани ловлять рибу, а потім повертаються на човни зі зловленим уловом. Ця старовинна техніка рибальства зберігається в китайських регіонах як частина унікальної культурної спадщини.