Мертве море, розташоване на кордоні між Йорданією та Ізраїлем, є одним із найцікавіших природних явищ на Землі. Крім мікроорганізмів і водоростей, це солоне озеро повністю позбавлене життя. У його бірюзових водах немає морських водоростей, риби чи будь-яких інших істот. У цій статті ми підготували цікаві факти про Мертве море які розкриють всі його таємниці.
Мертве море: цікаві факти
1. Мертве море – це найнижча водойма на Землі яка розташована на 420 метрів нижче рівня світового океану. Має довжину 67 км та ширину 18 км, а його максимальна глибина 298 метрів. Мертве море майже у 10 разів солоніше ніж води Світового океану.
2. Мертве море насправді є не морем, а озером. Воно не пов’язане з океаном, а живиться переважно річкою Йордан, що впадає в нього з півночі.
3. Надзвичайно жаркі та сухі умови регіону в якому розташоване Мертве море, спричиняють випаровування великої кількості води з нього щороку. Це призводить до того, що сіль та інші мінерали стають все більш і більш концентрованими. Дослідники стверджують, що у Мертвому морі є близько 43 мільярди тонн солі і воно поступово стає четвертою найсолонішою водоймою у світі.
4. У Мертвому морі майже немає форм життя. Високий вміст солоності у воді та в морському дні робить абсолютно неможливим існування більшості форм життя в цьому морі. Таким чином, прозора та блакитна вода Мертвого моря є домом лише для деяких бактерій та грибків, які можуть витримувати такі екстремальні кліматичні умови. Саме звідси і походить назва Мертве море.
5. Мертве море – це осередок корисних мінералів, які мають високу лікувальну цінність для людей та ідеально підходять для омолодження організму. Високий вміст мінеральних речовин у воді використовується для лікування проблем шкіри, таких як акне та целюліт. Легенди стверджують, що цариця Клеопатра мала надзвичайну вроду бо також використовувала цілющі благодаті Мертвого моря у своїй щоденній рутині.
6. Мертве море дуже популярне завдяки своїм грязьовим ваннам. Вважається, що високий вміст солі та протизапальні властивості грязюки Мертвого моря допомагають шкірі повернути втрачений блиск. В давнину, грязюку з Мертвого моря використовували для різних цілей, зокрема для виготовлення косметики. Стародавні ремісники визнали виняткову якість глини, знайденої вздовж берегів Мертвого моря, використовували її для виготовлення гончарних виробів і кераміки, відомих своєю довговічністю та виразною естетичною привабливістю.
7. За легендою, саме біля берегів Мертвого моря були розташовані біблійні міста Содом і Гоморра, які були знищені Богом за їхню безбожність та гріховність. Проте, на сьогоднішній день не існує значущих доказів про існування цих міст взагалі.
8. Сьогодні з мінералів Мертвого моря виготовляють косметику яка відома своїми лікувальними властивостями для шкіри на весь світ. Ці мінерали, такі як магній, кальцій та калій, мають зволожуючий і заспокійливий ефект, що допомагає зменшити запалення і подразнення. Крім того, вони збагачують шкіру корисними речовинами, покращуючи її зовнішній вигляд і здоров’я.
9. Мертве море – це одне з небагатьох місць у світі, де ваше тіло буде триматися на воді природним шляхом. Звичайно, що все це завдяки високому вмісту солі в ньому.
10. Цікавим фактом про Мертве море є те, що дослідники кажуть, що море поступово вмирає в прямому сенсі. Щороку рівень води в ньому спадає приблизно на один метр, що в кінцевому підсумку може призвести до зникнення моря в найближчі десятиліття. Проте, Ізраїль і Йорданія підписали угоду про інвестування декількох мільйонів доларів для стабілізації рівня води в Мертвому морі, тож надія на порятунок цього прекрасного дива природи є.
11. У 1947 році біля узбережжя Мертвого моря у печерах були виявлені стародавні рукописи (Кумранські рукописи) які містять тексти давніх релігійних та філософських трактатів. Ці стародавні рукописи датуються приблизно 250 роком до нашої ери. Вони відображають життя та думки спільноти людей, що мешкали в Кумрані, і надають унікальний погляд на релігійні і соціальні аспекти їхньої культури.
12. Бітум з Мертвого моря використовувався у Стародавньому Єгипті як важливий компонент у ритуалі поховання. Спочатку вчені вважали що він використовувався єгиптянами при муміфікації для кращого збереження мумії. Але останні дослідження вказують на те що він був важливою частиною ритуалу погребіння, адже його рештки знаходили саме в посудинах не призначених для муміфікації.