Цікаві факти про Олімпійські ігри

цікаві факти про олімпійські ігри

Олімпійські ігри – це не просто спортивні змагання, а грандіозна подія, що об’єднує весь світ. Вони мають давню історію, неймовірні традиції та безліч цікавих моментів, про які знають не всі. Якщо ви думаєте, що Олімпіада – це лише спорт, тоді готуйтесь дізнатися цікаві факти про Олімпійські ігри, які здивують навіть справжніх шанувальників змагань!

Цікаві факти про Олімпійські ігри

1. Олімпійські ігри зародилися в Стародавній Греції. Перші Олімпійські ігри відбулися у 776 році до н.е. в місті Олімпія. Це були релігійні змагання, присвячені богу Зевсу. Тоді спортсмени змагалися в таких дисциплінах як біг, п’ятиборство, боротьба та кінні змагання. Головним призом був лавровий вінок і слава на всю Грецію.

2. Стародавні Олімпійські ігри тривали п’ять днів. Перші дні були присвячені релігійним ритуалам та жертвоприношенням богам, а останній – вшануванню переможців.

3. На стародавніх Олімпійських іграх спортсмени змагалися голими. Так, це не жарт! Давньогрецькі атлети виступали без одягу, щоб продемонструвати свою фізичну досконалість. Власне, слово “гімнастика” (надзвичайно популярний вид спорту на Олімпіаді) походить від грецького “gymnos”, що означає “голий”.

4. Жінки не мали права брати участь у Іграх. Стародавні Олімпійські ігри були виключно чоловічими. Ба більше, жінкам навіть забороняли бути глядачами! Якщо жінку ловили на Олімпіаді, їй загрожувала сувора кара.

5. Олімпійські ігри були забороненими майже 1500 років. У 393 році н.е. римський імператор Феодосій I заборонив Олімпійські ігри, оскільки вони були язичницькими. Відродили їх лише у 1896 році завдяки барону П’єру де Кубертену.

6. Перші сучасні Олімпійські ігри відбулися в Афінах. У 1896 році Греція знову стала центром Олімпійського руху. У перших змаганнях брали участь 241 спортсмен із 14 країн.

7. Олімпійський вогонь запалюється від сонця. Традиційно олімпійський вогонь запалюють у Греції за допомогою параболічного дзеркала, яке концентрує сонячне світло. Від цього полум’я розпалюється факел, що мандрує світом.

8. У 1900 році жінки вперше взяли участь в Олімпійських іграх. На Олімпіаді в Парижі вперше дозволили змагатися жінкам. Їх було лише 22, і вони змагалися у тенісі, гольфі та вітрильному спорті.

9. Олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки, адже саме такий цикл був у стародавніх змагань в Олімпії. Цей інтервал також дає спортсменам час на підготовку та відбір, щоб досягти найкращих результатів. Чотирирічна пауза робить Олімпіаду ще більш очікуваною та значущою подією у світі спорту.

10. Олімпіада 1916 року не відбулася. Через Першу світову війну Ігри, які мали проходити в Берліні, скасували. Це була перша Олімпіада, що не відбулася через війну, але і не остання.

11. Олімпійський прапор був створений у 1913 році. П’ять кілець на білому тлі символізують єдність п’яти континентів. Вони також мають кольори, що зустрічаються на прапорах усіх країн світу.

12. У 1924 році з’явилася Олімпійська присяга. З того часу кожен спортсмен клянеться дотримуватися принципів чесної гри, змагатися заради спорту, а не для перемоги за будь-яку ціну.

13. А ще, у 1924 році зимові види спорту на Олімпійських іграх відокремили від літніх. Саме так з’явилася літня та зимова Олімпіада і 1924 рік став роком проведення перших в історії зимових Олімпійських ігор.

14. Цікаво, що з 1924 року обидві Олімпіади проходили в один рік, але з 1994 року їх розділили у різні цикли з різницею в два роки.

15. Під час Другої світової війни Ігри знову скасували. Олімпіади 1940 і 1944 років не відбулися через війну. Наступні Олімпійські ігри пройшли лише у 1948 році в Лондоні.

16. Єдиний вид спорту, що був присутній на всіх Олімпіадах – легка атлетика. Хоча програма Ігор змінювалася багато разів, біг, стрибки та метання залишаються незмінними змаганнями.

17. Наймолодший олімпійський чемпіон мав 10 років. Гімнаст Дімітріос Лундрас із Греції виграв бронзу у віці 10 років на Олімпіаді 1896 року.

18. Найстаршому олімпійському чемпіону було 72 роки. Оскар Сван зі Швеції виграв золото у стрільбі у 1920 році.

19. Лондон – єдине місто, яке приймало Олімпіаду тричі. Олімпійські ігри проходили в Лондоні у 1908, 1948 і 2012 роках.

20. Олімпіада 1904 року була справжнім хаосом. Ці Ігри відбувалися у США, і через погану організацію багато країн навіть не змогли дістатися до місця проведення. До того ж один марафонець під час забігу проїхав частину дистанції автомобілем!

21. У 2008 році Пекін встановив рекорд за кількістю глядачів. Церемонію відкриття Олімпіади в Китаї дивилися понад 1 мільярд людей.

21. Першим в історії олімпійським чемпіоном став Короібос, звичайний пекар з міста Еліс. Він переміг у змаганнях з бігу на одну стадію (близько 192 метрів) на перших Олімпійських іграх у 776 році до н. е.

22. Американський плавець Майкл Фелпс є найтитулованішим олімпійцем за всю історію існування ігор. Усього він має 28 олімпійських медалей, з яких: 23  золоті, 3 срібні та 2 бронзові.

23. Олімпійські золоті медалі не зовсім золоті. Попри свою назву, сучасні олімпійські золоті медалі насправді майже повністю складаються зі срібла. Вони є позолоченими тонким шаром золота, а вміст цього дорогоцінного металу складає всього лише кілька грамів.

24. Цікаво, що сьогодні до списку олімпійських видів спорту входять як класичні дисципліни, такі як легка атлетика та плавання, так і нові — скейтбординг, серфінг і брейк-данс. Програма Ігор постійно змінюється: деякі види додають, а інші виключають залежно від популярності.

25. Деякі спортсмени брали участь у літніх і у зимових Олімпійських іграх та навіть вигравали медалі в обох сезонах!