Цікаві факти про Японію

цікаві факти про Японію

Японія – країна передових технологій, яка має цікаву історію, культуру і традиції. Японію часто називають “Країна сонця, що сходить”. Від всесвітньо відомої кухні до захоплюючих фестивалів і незвичайних звичаїв, Японія не перестає дивувати і захоплювати відвідувачів з усього світу. У цій статті ми розглянемо цікаві факти про Японію і розкриємо маловідомі цікавинки що неодмінно здивують. Приєднуйтесь до нас у подорожі країною самураїв, суші та сакури, занурюючись у захопливий світ захопливих фактів про Японію.

Японія: цікаві факти

1. Японія є другою острівною державою у світі за кількістю населення після Індонезії. Загалом населення Японії складає 122,4 млн осіб.

2. Японія складається з 6852 островів, але заселені з них тільки 260. Основними та найбільш населеними островами Японії є  – Хонсю, Хоккайдо, Кюсю та Сікоку. Хонсю – найбільший острів Японії не тільки за площею, але й за населенням. Саме тут знаходиться столиця Японії – Токіо.

3. У Японії була найстаріша компанія у світі яка безперервно функціонувала протягом 1428 років. Компанія Kongo Gumi, яка займалась будівництвом храмів та святинь, була заснована у 578 році однойменною родиною Конго. У 2006 році її поглинула корпорація Takamatsu і Kongo Gumi стала її представництвом. А вже у 2007 році компанія Kongo Gumi повністю збанкрутувала. Цікавий факт що на момент продажу Kongo Gumi, компанією керував представник 40 покоління родини Конго.

4. Японія займає друге місце у світі за середньою тривалістю життя після Гонконгу. Тут люди живуть в середньому 83 роки. Ще один цікавий факт про Японію – на острові Окінава середня тривалість життя у чоловіків складає 88 років, а у жінок 92 роки. Цей феномен дуже цікавить вчених. Деякі дослідники стверджують що такий високий показник довголіття забезпечується якістю води, яка на островах Окінави дуже насичена іонами кальцію. 

5. В Японії дуже популярні торгові автомати. В них можна придбати практично все: фрукти, овочі, молочні продукти, морозиво, побутові речі і навіть квіти. За деякими підрахунками в Японії встановлено 5 млн торгових автоматів. Тому враховуючи населення Японії можна зробити висновок, що 1 торговий автомат припадає на 24 людини.

6. Найвища точка Японії – гора Фудзі. Вона є діючим старовулканом та має висоту 3776 метри. Гора Фудзі стала невід’ємним символом Японії. ЇЇ часто можна побачити на картинах художників, а також вона часто згадується у японських легендах та інших народних творах. 

гора Фудзі
Гора Фудзі, Японія

7. Японська компанія YKK яка заснована у 1934 році є найбільшим у світі виробником швейної фурнітури, а саме – блискавок (застібок). Щороку компанія виготовляє 7 млрд блискавок які експортуються по всьому світу. Тому є велика імовірність, що напис YKK на замку блискавки ви зустрінете і на своєму повсякденному одязі.

8. Басаші – традиційна японська страва з сирої конини яка поширена в одній з префектур Японії. Страва складається з тонко нарізаних шматочків сирої конини і подається разом з соєвим соусом та імбиром. А ви б спробували таке?)

9. Приблизно 80% території Японії це гори та лісова місцевість яка непридатна для проживання та ведення будь-якої сільськогосподарської діяльності. Це пов’язане з частими землетрусами та зсувами кам’яних порід. Також на території Японії налічується близько 100 діючих вулканів.

Цікаві факти про Японію з її історії

10. Японці називають свою країну як “Ніппон” або “Ніхон” – що означає “там де сходить сонце” або ж “основа сонця”. То чому ж Японію у всьому світі називають Японією, а не Ніхон? Річ у тім, що у 13 столітті відомий мандрівник Марко Поло поширив у Європі назву країни не японською мовою “Ніппон”, а її назву китайською – “Cipangu”, адже сам мандрівник у Японії ніколи не був. Далі ця назва трансформувалась у Франції, Іспанії та Португалії у Japon і такий варіант розійшовся по всьому світу.

11. Гейші – традиційні японські акторки що розважають своїх гостей співами, танцями, проведенням чайних церемоній чи просто розмовами. Цікавий факт, що першими гейшами були чоловіки актори, але вже згодом дану професію почали представляти тільки жінки. Професія гейші з’явилися в Японії у 17 столітті і центром її зародження є Токіо, Кіото та Осама.

12. Місто Хейан (зараз це Кіото) в Японії було столицею протягом більш ніж 1 тисячі років, з 794 по 1869 рік. Кіото відоме своїми імператорськими палацами, буддійськими храмами та дерев’яними будиночками які є світовою спадщиною ЮНЕСКО. З 1966 року центральна частина міста охороняється він нових забудов.

13. Сумо – національний спорт Японії. Цьому виду єдиноборства більше 1500 років і перші згадки про нього датуються 4 – 5 століттям. Спочатку у давньому японському суспільстві сумо було поширеним ритуалом у сільському господарстві та під час проведення різних святкувань у імператорському палаці. 

14. Японські міста Хіросіма та Нагасакі стали першими і єдиними у світі містами проти яких була використана ядерна зброя. Наприкінці Другої світової війни, США атакували Японію використавши ядерну зброю, що призвело до катастрофічних наслідків. В загальному жертвами радіаційного ураження стало близько півмільйона японців.

меморіальний музей в Хіросімі фото
Меморіальний музей в Хіросімі

Ще декілька цікавих фактів про Японію

15. Японія розташована у сейсмічно активному регіоні, на стику 3 тектонічних плит Тихого океану. Щороку тут фіксується близько 1500 землетрусів. Хоча більшість з них майже невідчутні і слабкі, бувають випадки і сильних землетрусів магнітудою 9,0 балів. Саме такий землетрус у 2011 році забрав життя близько 20000 японців, пошкодив майже 100 тисяч будинків та спричинив радіаційну аварію на атомній електростанції Фукусіми.

16. Японія може похвалитись своєю залізницею. Тут можна подорожувати у комфорті та зі швидкістю аж до 320 км/год. Японська залізниця вважається однією з найкращих у світі, адже середній час затримки всіх поїздів у країні складає лише 18 секунд.

17. Японський острів Тасіродзіма відомий у всьому світі як “котячий острів”. Річ у тім, що тут популяція котів більша ніж населення людей майже у 4 рази. Хоча Тасіродзіму можна вважати островом сільського типу, де рибальство це основна промисловість, туристів тут дуже багато. На острові встановлені тематичні котячі будиночки і навіть святині присвячені котам. 

18. Прапор Японії називають ”сонячний прапор”, адже на ньому зображене сонце. Червоне коло на білому тлі символізує сонце у вигляді червоного сонячного диска. У японському мистецтві зображення червоного сонячного диска почали використовувати ще з 8 століття, а перші згадки про використання прапорів з червоним диском на білому тлі датуються 12 століттям і використовувались вони під час самурайських воєн.

19. Караоке придумали у Японії. У 1971 році японський барабанщик Дайсуке Іноуе придумав апарат який грав музику без слів, щоб під час перерви між виступами його рок-групи було чим розважити глядачів. Вони роздавали тексти глядачам і вмикали музику, а самі відпочивали поки публіка захоплено співала.

20. Емодзі – винахід японців, що перекладі з японської означає 2 слова “картинка” і “знак”. У 1995 році Шігетака Куріта створив перший набір символів розміром 12 на 12 пікселів для того, щоб обмінюватись електронними повідомленнями було зручніше.

21. Всім відомий батончик Кіт-Кат у Японії має безліч смаків. Японці дуже полюбляють різноманітність, тому тут можна придбати батончик зі смаком васабі, саке, зеленого чаю та навіть зі смаком солоної картоплі.

22. У Японії функціонує найстаріший готель у світі. Готель Нісіяма Онсен Кейункан що розташований у місті Хаякава, заснований у 705 році і досі функціонує. Протягом більше ніж 1300  ним керує вже 52 покоління однієї родини. У 2011 році він був занесений до книги рекордів Гіннеса. Але цікаві факти про Японію не закінчуються на цьому, адже тут є і другий найстаріший готель у світі що також безперервно функціонує вже більше 1300 років. Готель Рьокан Хосі заснований у 718 році (що на 13 років пізніше за лідера) у місті Комацу, вважався найстарішим постійно функціонуючим готелем у світі до 2011 року.

23. Капсульні готелі теж винахід японців. Капсульні готелі дуже поширені і популярні у Японії. Вони значно дешевші за звичайні готельні номери і являють собою невеликі капсульні кабінки розміром з ліжко. Така кабінка розрахована на 1 гостя. Здебільшого ними користуються офісні працівники яким далеко добиратись додому пізно ввечері після роботи, бо зранку знову потрібно їхати в офіс.

24. Сакура – символ Японії та її культури. З давніх-давен сакура у Японії дуже шанується. Вона є символом жіночої краси та молодості. Сьогодні вона зображена навіть на гербі японської поліції.