Визначні місця Риму які варто відвідати кожному

визначні місця Риму

Рим – одне з найстаріших міст світу яке називають ще “Вічне місто”. Це місце де історія, мистецтво та культура переплітаються, створюючи картину неперевершеної краси.  Рим з його стародавніми руїнами, величними пам’ятниками та жвавими вулицями вабить мандрівників з усього світу, які прагнуть пізнати його ближче. У цій статті ми розглянемо визначні місця Риму, які варто відвідати усім хто завітав до цього прекрасного міста. Ми дізнаємось що подивитись у Римі в першу чергу, а також коротко розглянемо чим цікава кожна з пам’яток.

Що подивитись у Римі: Римський Колізей

Колізей фото

Колізей – це одна з найвідоміших та найвидатніших історичних пам’яток не тільки Риму, але й всього світу. Цей архітектурний шедевр, споруджений майже дві тисячі років тому (приблизно у 80 році нашої ери), служив ареною для гладіаторських поєдинків та інших розважальних заходів. Відвідавши Колізей, ви не лише відчуєте дух стародавньої Римської імперії, але й зможете насолодитися захоплюючими краєвидами на місто з його вершини. Безумовно, цей древній амфітеатр посідає перше місце у списку визначних пам’яток Риму які неодмінно вартує відвідати.

Визначні місця Риму: Фонтан Треві

Треві

Фонтан Треві (італійською “Фонтана ді Треві”) є найбільш впізнаваним фонтаном не тільки Італії, але й світу. Побудований у 1762 році знаменитим італійським архітектором Ніколо Сальві. Фонтан виконаний в стилі бароко, має висоту майже 26 метрів і 20 метрів завширшки. Цей величний фонтан славиться своєю вражаючою архітектурою, що втілює різноманітні міфологічні образи. Відвідуючи фонтан Треві, ви не просто кидатимете монетки за традицією, але й насолоджуватиметесь красою цього історичного місця, яке завжди приваблює тисячі туристів.

Пам’ятки стародавнього Риму: Римський Пантеон

пантеон

“Храм всіх богів” – саме так перекладається з грецької Пантеон. Він є однією з найбільш вражаючих пам’яток стародавнього Риму, які збереглися до наших днів у неймовірно доброму стані. Цей унікальний храм, збудований ще у 2 столітті, відомий своєю куполоподібною архітектурою. Відвідавши Пантеон, ви зможете побачити найбільший стародавній купол у світі який зберігся до наших днів. Всередині Пантеону ви неодмінно оціните його внутрішнє оформлення, включаючи вражаючий вівтар та мармуровий інтер’єр. Хоча храм пережив численні реставрації, більшість інтер’єру збережена в його автентичному вигляді.

Визначні місця Риму: Собор Святого Петра

собор святого Петра

Собор Святого Петра – резиденція Папи Римського та духовний центр всієї Католицької церкви. Він є однією з найбільш відомих та вражаючих християнських святинь не тільки Риму, а й загалом всього світу. Розташований у серці Ватикану, цей собор славиться своєю неперевершеною архітектурою та релігійним значенням. Відвідавши собор, ви зможете побачити його вишукану куполоподібну архітектуру, величезні мозаїки, скульптури Мікеланджело, Рафаеля та інших видатних майстрів. Всі вони протягом століть вкладали частинку своєї душі в цей архітектурний шедевр, щоб зберегти своє мистецтво для майбутніх поколінь.

Музеї Ватикану та Сикстинська капела

Музеї Ватикану та Сикстинська капела просто обов’язкові місця для відвідування, коли ви перебуваєте в Римі. Зайшовши до історичних залів, ви відчуєте себе наче у скарбниці мистецтва та культури. Протягом багатьох століть очільникам Ватикану вдалось зібрати колекцію різноманітних релігійних реліквій, римських предметів та незліченну кількість картин. Музеї Ватикану можуть похвалитися неперевершеною колекцією шедеврів, що включають роботи таких відомих художників, як Рафаель, Мікеланджело та Боттічеллі. Однак, саме Сикстинська капела по-справжньому заворожує туристів з її захоплюючими фресками, що прикрашають стелю і стіни. Саме тут знаходиться всесвітньо відома фреска Мікеланджело “Страшний суд” над якою він працював близько 5 років. Відвідування цих місць – це не просто екскурсія, а глибока подорож крізь століття людської творчості та самовираження, що залишить вам тільки позитивні емоції. 

Страшний суд
Страшний Суд, Сикстинська капела

Пам’ятки стародавнього Риму: Римський Форум

Римський Форум фото

Римський Форум (латинською Forum Romanum ) – це захоплююча археологічна пам’ятка, яка дозволяє зазирнути в саме серце Стародавнього Риму. Прогулюючись його стародавніми руїнами, можна відчути пульс історії, що відлунює крізь століття. Цей колись жвавий вузол був центром римського суспільного життя. За часів Римської імперії там розміщувались величні храми, урядові будівлі та галасливі ринки. Сьогодні відвідувачі можуть оглянути залишки стародавніх споруд, таких як храм Сатурна, арка Септимія Севера та легендарні руїни римського сенату. Переступити поріг Римського форуму – це все одно, що зробити крок назад у часі і зануритись у багате архітектурне розмаїття давньоримського минулого.

Визначні місця Риму: Замок Сант-Анджело

замок Сант-Анджело

Замок Сант-Анджело або Замок Святого Ангела – це чарівна фортеця, яка є свідченням багатої історії та архітектурної майстерності Риму. Спочатку побудована як мавзолей для імператора Адріана, пізніше вона слугувала фортецею, папською резиденцією і навіть в’язницею. Його імпозантна циліндрична структура і високі статуї викликають відчуття величі та могутності. За легендою теперішня назва замку пішла від випадку який стався у 590 році. У цей час у Римі була чума, і саме на вершині цього замку папа Григорій I побачив архангела Михаїла, який ховав меч у пахви, що символізувало закінчення лиха.

Зараз замок функціонує як музей. Відвідувачі можуть дослідити його стародавні вали, таємні ходи та багато прикрашені зали, одночасно насолоджуючись панорамним видом на Вічне місто. Незалежно від того, чи заінтриговані ви його історичним значенням, чи захоплені його вражаючою архітектурою, відвідування замку Сант-Анджело обіцяє незабутні враження від перебування в самому серці Риму. 

Що подивитись у Римі: Базиліка Санта-Марія-Маджоре

Базиліка Санта-Марія-Маджоре

Базиліка Санта-Марія-Маджоре – справжня перлина, розташована в самому серці Риму, що зачаровує відвідувачів своєю величчю та багатою історією. Легенда свідчить, що базиліка була заснована у 358 році після того, як Діва Марія з’явилася уві сні в одну літню ніч папі Ліберію і ще одному заможному римському подружжю. Вона наказала їм побудувати церкву там, де на наступний день випаде сніг. Наступного ранку, на одному з римських пагорбів лежав сніг. Якраз зараз на цьому місці і стоїть базиліка. З того часу щорічно 5 серпня святкується Свято Снігу на згадку про цю божественну подію. Зайшовши всередину базиліки, відвідувачів зустрічає захоплюючий інтер’єр, прикрашений приголомшливими мозаїками, що зображують сцени з Біблії та життя Діви Марії. Завдяки своїй чудовій архітектурі та духовному значенню, Базиліка Санта-Марія- Маджоре є обов’язковим місцем для відвідування для кожного, хто досліджує чарівне місто Рим.

Визначні місця Риму: Золотий будинок імператора Нерона

Domus Aurea лат, або “Золотий дім” – це прихована перлина Риму, яка дозволяє зазирнути в розкішний стиль життя імператора Нерона. Це стародавній палац та одна з найвідоміших античних пам’яток Риму що збереглась до наших днів. Назва цього палацу походить від його позолоченого купола. Збудований у 68 році н.е. за наказом імператора Нерона, він був найбагатшою та найвишуканішою будівлею стародавнього Риму. Його прикрашали розкішні фрески, мармур, слонова кістка, перли та сусальне золото на стінах. Незважаючи на те, що він був похований під землею протягом століть, його віднайшли в епоху Відродження. Палац надихнув своєю дивовижною красою таких художників, як Рафаель і Мікеланджело. Сьогодні відвідувачі можуть досліджувати підземні руїни та вивчати залишки цього екстравагантного палацу.