Цікаві факти про Італію

Цікаві факти про Італію

Італія – країна яка відома своєю багатою історією, захопливими краєвидами та вишуканою кухнею, здавна приваблює мандрівників з усього світу. Такі знакові пам’ятки, як Колізей та Пізанська вежа, давно закріпилися у світовій уяві, але про цю чарівну середземноморську країну можна дізнатися набагато більше. Ми підготували для вас цікаві факти про Італію щоб розкрити всі загадки цієї прекрасної країни.  

Італія: цікаві факти

1. Рим – столиця Італії та одне з найстаріших міст світу. Заснований у 753 році до н.е. Ромулом, від імені якого і походить назва міста. Також Ромул був не лише засновником міста, але і першим царем Риму.

2. З 1861 року до 1946 року офіційно Італія була королівством, в якій правили монархи. Першою столицею Королівства Італії був Турин, а першим королем став Віктор Еммануїл ІІ. Згодом, через 4 роки було обрано нову столицю – Флоренцію, а вже через 6 років – Рим.

3. Ванна джакузі – винахід італійця Кандідо Якуцці, який разом з родиною емігрував до США. Кандідо разом з братами заснували фірму “Jacuzzi and Brothers” у 1915 році і займались виготовленнями поштових літаків, гідравлічних насосів та різних інших пристроїв. Сама ж ідея створення ванни джакузі прийшла до Кандідо після того, як у його сина діагностували ревматоїдний артрит у 1943 році і призначили як лікування масажі. Тоді Кандідо використовуючи насос який виробляла його компанія, часткового модернізував його для того щоб при зануренні у ванну він видавав масажний струмінь води та повітря. Саме так зародився прототип знаменитих гідромасажних ванн. Але тільки у 1968 році компанія Jacuzz офіційно представила першу гідромасажну ванну і випустила її у серійне виробництво.

4. Ватикан – найменша незалежна країна світу яка знаходиться в Італії. Свою незалежність від Королівства Італії Ватикан отримав у 1929 році і офіційним главою там є Папа Римський. 

5. Перша у світі піцерія була відкрита в Неаполі у 1830 році. Називається вона Pizzeria Port’Alba і працює ще дотепер. Піцерія була відкрита на місці, де вуличні продавці з 1738 року випікали піцу на дровах в печах просто надворі. Саме тому, багато хто стверджує, що саме 1738 рік є роком заснуванням найстарішої піцерії у світі. Цікавий факт, що піца Napoletana, яка є автентичною неаполітанською піцою, у 2009 році отримала статус PDO який захищає її походження та назву.

Піцерія PortAlba
Найстаріша у світі піцерія Port’Alba, Неаполь

6. Щорічно у римський фонтан Треві туристи кидають приблизно 1.5 млн євро монетами. Всі ці кошти йдуть на благодійність. Люди вірять, якщо кинути монетку у цей фонтан, тоді ти обов’язково повернешся до Риму.

Фонтан Треві
Фонтан Треві, Рим

7. Помпеї – давньоримське місто в Італії, яке було знищене попелом після виверженням вулкану Везувій у 79 році н.е. Місто віднайшли у 16 столітті, але розкопки почались тільки у 1763 році. Під час розкопок у Помпеях знайшли будинки, предмети побуту, цілі вулиці з людьми та тваринами які не встигли врятуватись від лиха. Зараз у Помпеях функціонує відкритий музей, який відвідують сотні туристів щодня. 

Руїни міста Помпеї

8. Італія входить у топ 5 найбільш відвідуваних країн світу. Щороку сюди приїжджає від 43 до 58 млн туристів.

9. Христофор Колумб був італійцем. Хоча Колумб служив Іспанській Короні та плавав під іспанським прапором, народився він в 1451 році у Генуї що знаходиться в Італії. 

10. Паста (або просто макарони) є традиційною стравою Італії. Дослідники вважають що макарони почали виготовляти ще в 4 столітті до н.е на територіях сучасної Італії.

11. Першу електричну батарею у світі винайшов італійський винахідник та фізик Алессандро Вольта у 1800 році. Називалась батарея Вольтів стовп. Саме на його честь названо одиницю вимірювання електричної напруги – “Вольт”.

12. Умберто II – це останній король Італії який правив  трохи більше 1 місяця (9 травня – 12 червня 1946 року)  і за це отримав прізвисько “Травневий король”.

13. Три діючі вулкани Європи розташовані в Італії. Це вулкани Етна, Стромболі та Везувій. Останній раз виверження Везувію відбулось 1944 року і призвело до руйнування двох італійських міст, а вулкан Етна є одним з найактивніших вулканів у світі.

14. Болонський університет що знаходиться в місті Болонья, заснований у 1088 році – найстаріший університет Європи. Цікавий факт що одним з ректорів Болонського університету був українець Юрій Дрогобич. В історію Болонського університету він увійшов з іменем «Джорджо да Леополі» що перекладається як “Юрій зі Львова”.

15. Італійська Венеція розділена водяними каналами і тут немає автомобілів. У Венеції можна пересуватись тільки на гондолах, вапоретто (теплохід – вид громадського транспорту у Венеції ) або ж на водяному таксі. Цікавий факт що рівень вод у каналах Венеції щороку збільшується. Дослідники прогнозують що до 2098 року місто повністю піде під воду.

Вапоретто
Вапоретто, Венеція

16. Сицилія – автономний регіон Італії та найбільший острів у Середземному морі. Цікавий факт, що на острові Сицилія у давньому античному місті Сиракузи народився відомий математик, винахідник, астроном і фізик Архімед.

17. Італійська мова утворилась після розпаду Римської імперії та походить від розмовної латинської мови.

18. Цікавий факт про Італію це те, що вона є власницею одного з Семи Чудес сучасного світу. Мова йде про Римський Колізей. Такий статус він офіційно отримав у 2007 році.

19. Достеменно не відомо, але багато науковців стверджують що назва країни Італія походить від грецького слова “italo” що означає в перекладі “земля теляти”. В давні часи на італійських землях розводили і випасали велику рогату худобу, скоріш за все назва пішла якраз звідси.

20. Італійське мистецтво відоме у всьому світі. Саме Італія є батьківщиною таких знаменитих художників як Леонардо да Вінчі, Сандро Боттічеллі, Рафаель Санті та багато інших.

21. Прапор Італії складається з 3 вертикальних смуг зеленого, білого та червоного кольорів. Зелений колір символізує надію, білий колір – віру, а червоний – милосердя. 

22. В Італії число 17 вважається нещасливим ще від часів Римської імперії. Все тому, що в давнину на римських могилах ставили напис латинською мовою “VIXI” що перекладається як “я жив” чи “я прожив”. Такі ж самі символи використовували для запису числа 17 тільки у переставленому вигляді XVII. Саме через це італійці вважають число 17 нещасливим і символізують його з кінцем життя та смертю.