Цікаві факти про колібрі

найменша пташка в світі

Колібрі – чарівні маленькі пташки з довгим дзьобом і швидкими крилами. Їх можна побачити по всій території Північної та південної Америки. Вони є улюбленцями багатьох орнітологів і вражають своєю мініатюрністю. Пташка колібрі зачаровує багатьох як своєю тендітністю так водночас і спритністю. Сьогодні ми підготували цікаві факти про колібрі які неодмінно здивують і найменша пташка в світі відкриває свої таємниці та секрети.

Найменша пташка в світі: 23 цікаві факти про колібрі

1. Назва пташки колібрі походить від мов карибського регіону, а саме від індіанського племені кариби. Їхньою мовою колібрі означало “блискуча поверхня” або “сяюча поверхня ”, що характеризувало блискуче оперення цих маленьких птахів.  

2. Пташка колібрі — найменша пташка в світі. Вона має середню довжину 8,5 см і може важити від 2 до 20 грамів. Найменші види колібрі, такі як карликова бджілка, взагалі мають розмір 6 см від кінчика хвоста до кінчика дзьоба.

3. Пташки колібрі також є найменшими перелітними птахами у світі. Вони не мігрують зграями, як інші види, і зазвичай подорожують поодинці до 800 км за один раз.

4. Зараз відомо більш ніж про 360 видів колібрі, але ця кількість продовжує зростати, оскільки ідентифікуються нові види цих мініатюрних птахів.

5. Колібрі – єдині птахи, які можуть літати задом наперед. Вони також можуть зависати в повітрі, обертатись на одному місці, літати боком і навіть догори ногами.

6. Найменша пташка в світі б’є крилами приблизно 70 разів на секунду. Все залежить від виду пташки. Чим менша пташка, тим більше помахів за секунду вона робить. У період залицяння під час зависання на місці частота помахів крильцями у рубінового колібрі була зафіксована більш ніж 200 разів на секунду!

7. Колібрі не мають нюху. Хоча вони не можуть винюхати годівниці, у них хороший кольоровий зір. Деякі птахи, як-от рубіновогорлий колібрі, віддають перевагу помаранчевим або червоним квітам. Колібрі чують і бачать краще за людей. Вони можуть бачити ультрафіолетове світло.

8. Близько 4.2% від їх маси тіла припадає на мозок. Наприклад, у людини маса мозку складає приблизно 2% від маси тіла. В такому випадку відсоткове співвідношення мозку/тіла найвище з птахів саме у колібрі. Ці розумні птахи можуть запам’ятати кожну квітку та годівницю, яку вони відвідали, а також скільки часу потрібно, щоб певна квітка поповнилася. 

9. Пташка колібрі  їсть тільки в польоті. Вона не сідає на квіти або інші рослини, щоб зібрати нектар. Оскільки в колібрі пришвидшений обмін речовин в організмі, їдять вони кожні 15 – 20 хвилин.

10. Їхні язики функціонують як крихітний насос, щоб висмоктувати бажану солодку рідину з годівниць і квітів. У кожного птаха тонкий язик, який роздвоюється на кінчику, а на кінчику язика є крихітні волоски, які допомагають поглинати нектар.

11. Серце колібрі добре розвинене. Воно займає майже половину порожнини тіла пташки. Маленьке сердечко цієї пташки б’ється з неймовірною швидкістю – від 500 ударів за хвилину в стані спокою і до 1000 під час польоту.

12. Колібрі середнього розміру має приблизно 940 пір’їн.

13. Пташка колібрі дихає майже в 20 разів швидше за людину! Частота дихання в стані спокою коливається від 250-300 разів за хвилину, а під час активного польоту може перевищувати 500 раз.

14. Їхні крихітні ніжки використовуються лише для того, щоб сидіти та рухатися вбік, сидячи. Вони не можуть ходити чи стрибати.

15. Колібрі п’ють нектар, що знаходиться в годівницях, рухаючи язиком приблизно 13 разів на секунду. За день вони можуть споживати вдвічі більше своєї маси тіла. Завдяки своїм економним розмірам і неймовірно високому обміну речовин ці чудові запилювачі не можуть накопичувати жир.

16. Середня кількість яєць, яку відкладає найменша пташка в світі, становить лише два, і вони приблизно розміром з цукерку Tic Tac. Деякі види, як-от колібрі з чорним підборіддям, будують гнізда з рослинного пуху, шовку павуків та інших природних ресурсів, які можуть розширюватися, коли їхні діти ростуть після вилуплення.

17. Колібрі надзвичайно красиві птахи. Їхнє пір’я відбиває світло і переливається як живий смарагд. Збільшивши перо під мікроскопом, можна побачити дрібні гранули, які надають колібрі яскраво-переливчастого забарвлення.

18. Коли не вистачає їжі і колібрі втомлені, вони впадають у стан сплячки (також відомий як заціпеніння), щоб зберегти енергію. Вдень температура тіла цих птахів становить близько 39 градусів, а вночі вона знижується до 16 градусів. В результаті колібрі переходить в стан який близький до анабіозу. Як тільки повітря навколо прогрівається, пташка знову повертається до звичайного стану.

19. Ворогами колібрі є змії і павук-птахоїд.

20. На відміну від багатьох інших птахів, ця мініатюрна пташка може літати навіть під дощем.

21. Середня тривалість життя пташки колібрі становить 5 років, але відомо, що вони живуть більше 10 років.

22. Швидкість польоту колібрі може досягати 85 км/год.

23. Колібрі мешкають тільки у Північній та Південній Америці. У дикій природі ви їх більше ніде у світі не зустрінете.