Цікаві факти про Португалію

цікаві факти про Португалію

Португалія – сонячна країна на Піренейському півострові яка відома на весь світ своєю культурою, видатними дослідниками, мореплавцями та історією. З давніх часів Португалія відома на весь світ як велика морська країна яка одна з перших підкорила моря та океани і відкрила нові континенти та країни. Ми підготували цікаві факти про Португалію, адже ця країна справді заслуговує уваги. Від старовинних міст до мальовничих пляжів, від виноградників до стародавніх замків – Португалія чекає на нас.

Португалія: цікаві факти

1. Португальська колоніальна імперія проіснувала майже 600 років та була фактично першою глобальною імперією “нового світу”. З часу завоювання Сеути у 1415 році, до її володінь увійшли колонії у Північній та Південній Америці, Африці і навіть Азії. Цікавий факт про Португалію, що свою останню колонію вона віддала Китаю тільки у 1999 році.

2. У Португалії знаходиться найстаріша книгарня у світі – Книгарня Бертран. Вона була відкрита у 1732 році у Лісабоні і у 2016 році попала до книги рекордів Гіннеса як найстаріша діюча книгарня у світі.

3. Англо-португальський договір який був підписаний 1373 року між королем Англії та королівською родиною Португалії, є найстарішим діючим договором у світі. Хоча він мав перерву у 60 років з 1580 до 1640 року, він все одно залишається найдавнішим досі чинним договором у світі.

4. Мис Рока у Португалії – це найзахідніша точка не тільки країни, але і всього Євразійського континенту. Мис являє собою скелю яка здіймається на 140 метрів над Атлантичним океаном.

5. Португалія є одним з найбільших виробників коркової деревини у світі. Приблизно 50% усього світового постачання корку припадає саме на Португалію. З корка виготовляють корки для вина та використовують його для в шумоізоляції. 

6. Лісабон – столиця Португалії та одне з найстаріших міст світу. Хоча перша офіційна згадка про нього датується 205 роком до н.е., дослідження довели що місто було заселене фінікійцями близько 1200 року до н.е. Тому він є старшим за столицю Італії – Рим.

7. Португальська мова є однією з найбільш поширених у світі. Нею розмовляють приблизно 200 млн носіїв і вона є офіційною мовою у 9 країнах.

8. Маючи багато колоній та потужний флот, Португалія відігравала основну роль у работоргівлі людьми з Африки та інших частин світу на американський континент. Проте, Португалія стала першою колоніальною державою яка скасувала рабство у 1761 році. Це майже на 50 років швидше ніж такі країни як Франція, Іспанія та Великобританія.

Цікаві факти про Португалію які вражають

9. Португальці були першими європейцями які дістались берегів Японії у 1492 році. Португальці представили японцям вогнепальну зброю, виробництво якої згодом було налагоджене по всій Японії.

10. Цікаві факти про Португалію не перестають дивувати! Міст Васко да Гама у Лісабоні є найдовшим мостом Європи. Відкритий у 1998 році, він має протяжність цілих 17.2 км.

11. Університет Коїмбри є одним з найстаріших університетів Європи. Він був заснований 1290 року як Лісабонський університет, але згодом за наказом короля Португалії Жуана III його перенесли до міста Коїмбра.

12. Землетрус 1755 року у Лісабоні є одним із наймасштабніших та найбільш руйнівних землетрусів у Європейській історії. Всього за 6 хв він забрав життя майже 100 тисяч мешканців Лісабону та прилеглих містечок. 

13. Португальський мореплавець Фернан Магеллан, який був на службі у іспанської корони, керував першою у світі успішною навколосвітньою експедицією під час якої і загинув. Також Магеллан дав назву Тихому океану “тихий”.

14. Найвища гора Португалії це гора Піку. Цікавий факт про Португалію, що гора Піку розташована не на материковій частині країни, а на однойменному острові Піку який знаходиться в Атлантичному океані та входить до групи Азорських островів. А ще Гора Піку є діючим старовулканом, останнє виверження якого відбулося у 1963 році.

15. У Португалії є власне бойове мистецтво яке називається Jogo do pau і перекладається як “гра в палиці”. Воно зародилось у гірській частині на півночі країни і використовувалось фермерами для самозахисту. Цікавий факт що його практикують і досі.

16. Морська територія Португалії перевищує її сухопутну територію більш ніж у 18 разів. Річ у тім, що Португалія володіє багатьма островами у Атлантичному океані внаслідок чого захоплює великі морські простори згідно з конвенцією про морське право.

17. У 2001 році Португалія стала першою країною у світі яка декриміналізувала використання всіх видів наркотиків. Проте, зберігання їх для особистого вживання все ще заборонене законом.