Цікаві факти про китів

цікаві факти про китів

Кити — це справжні титани світового океану. Вони вражають не лише своїми розмірами, а й розумом, соціальністю та загадковими піснями, які долинають крізь товщу води на десятки кілометрів. Давайте розглянемо цікаві факти про китів, щоб пізнати цих морських велетнів ближче та дізнаємось чому ці тварини такі особливі.

Цікаві факти про китів

1. Синій кит є рекордсменом у світі фауни, адже це найбільша тварина на планеті. Його довжина може сягати до 33 метрів, а вага — майже 180 тонн. Це як вага 30 слонів разом узятих!

2. Кити — не риби, а ссавці. Попри те, що кити живуть у воді, вони є теплокровними ссавцями, які вигодовують малюків молоком, мають легені та дихають повітрям.

3. Важко повірити, але далекі предки китів колись бігали суходолом на чотирьох лапах! Наукові дослідження показують, що приблизно 50 мільйонів років тому ці наземні ссавці поступово перебралися до води й еволюціонували у величних морських гігантів.

4. Язик кита важить, як слон. Майже 4 тонни — саме стільки важить язик синього кита! Окрім своєї ваги, він дивує і розмірами, адже має довжину приблизно 3 метри.

5. Малюки китів народжуються гігантами. Дитинча синього кита при народженні має довжину близько 7 метрів і важить до 2 тонн. А їсть малюк до 200 літрів молока щодня!

Читайте також: Цікаві факти про павуків

6. Молоко китів містить до 50% жиру, завдяки чому дитинчата швидко ростуть у холодних водах. Цікаво, що видкість росту дитинчат складає приблизно 3 см на день!

7. Кити не мають зябер, тому їм потрібно спливати на поверхню, щоб вдихнути повітря через дихало на голові. Видих іноді утворює фонтан води заввишки до 10 метрів!

8. Під час сну одна півкуля мозку кита залишається активною, щоб тварина могла продовжувати дихати та слідкувати за можливими загрозами.

9. Деякі види китів не мають зубів. Китоподібних розділяють на 2 основні види: вусаті (як синій кит) і зубаті (як кашалот). Вусаті види мають замість зубів спеціальні китові вуса, які працюють як сито та відфільтровують здобич (планктон, дрібну рибу) з води.

10. Кити — одні з найдовговічніших істот на Землі! Деякі види китів (наприклад гренландський кит), можуть жити понад 200 років. Хоча середня тривалість життя більшості великих видів коливається у діапазоні від 70 до 110 років.

11. Деякі кити щороку долають до 16 000 км, мігруючи з місця розмноження до місця годування. Це найдовші міграції серед ссавців.

12. Серце кита — найбільше у світі серце серед усіх живих організмів. Воно є розміром з невеличку автівку та важить приблизно одну тонну.

13. Кити не п’ють морську воду. Вони отримують необхідну вологу з їжі, а також утворюють її метаболічним шляхом.

14. Кити мають величезний мозок. Наприклад, кашалот має найбільший мозок серед усіх тварин, вага якого може сягати до 9 кг! До речі, вони дуже соціальні й мають складні зв’язки у групах.

15. А ще їх мозок унікальний тим, що кити здатні відчувати емпатію. У їхньому мозку нейробіологи виявили структури, відповідальні за співчуття — такі ж, як у людини.

16. Зубаті кити, зокрема дельфіни та косатки, використовують ехолокацію — для орієнтації, полювання та спілкування.

17. Кити мають унікальні голоси. Кожен кит має свій унікальний “голос” або акцент, за яким його можуть впізнати родичі. 

18.  Кити можуть занурюватися на великі глибини. Наприклад кашалоти пірнають до 3000 метрів у пошуках гігантських кальмарів та можуть затримувати дихання до 90 хвилин!

19. Кити не мають голосових зв’язок. Їхні звуки створюються завдяки особливим повітряним мішкам в носовій порожнині.

Читайте також: Цікаві факти про вовків

20. У китів немає нюху та смаку. Проте, у них чудовий слух який дозволяє їм орієнтуватися та спілкуватися.

21. Ще одним цікавим фактом про китів є те, що вони мають декілька шлунків, зазвичай чотири. Така система дозволяє ретельно обробляти криль, рибу чи кальмарів і вичавлювати з їжі максимум користі.

22. Деякі види китів, як-от горбаті, можуть взагалі не їсти протягом 7-8 місяців, під час міграції до регіону розмноження. Вони виживають завдяки жировим запасам, які накопичують під час сезону годування! Неймовірно, чи не так?

23. Звуки, які видають кити можуть поширюватися на тисячі кілометрів. Наприклад, сині кити можуть передавати свої глибокі звуки іншим китам на відстані понад 3000 км!

24. Багато видів китів досі знаходяться на межі зникнення через масове китобійство у XX столітті. Сьогодні їх охороняють закони та природоохоронці по всьому світу.