Найдовші річки світу

Найдовша річка світу

Ще з давніх-давен вода річок заворожувала людей своєю силою та таємничістю. Як великі водяні дракони, вони прокладають свої шляхи через гори та долини, даючи життя не тільки великій кількості флори та фауни, а й відіграють важливу роль в економічному житті регіонів. Сьогодні ми відповімо на питання яка найдовша річка світу та зануримося у цікавий світ річок нашої планети. 

Найдовша річка світу – Амазонка

Ще донедавна вчені сперечалися яка ж все-таки найдовша річка в світі. Річ у тім, що виміряти точну довжину річки дуже складно, адже на це впливає точне визначення її джерела та гирла. Попередні підрахунки вказували на те що Ніл є найдовшою річкою у світі. Але недавні дослідження стверджують що все-таки Амазонка є лідером у цьому змаганні.

Тому у нашому списку найдовших річок світу перше місце займає – Амазонка. Саме так. Амазонка – найдовша річка світу та королева всіх річок. Ця величезна ріка у Південній Америці, яка за останніми підрахунками простягається на 6992 кілометрів, займає справедливе право називатися найбільшою водяною артерією планети. Протікає Амазонка через 5 країн – Бразилію, Перу, Болівію,  Колумбію та Еквадор та бере свій початок в Перуанських Андах – саме там знаходяться основні джерела Амазонки. Впадає найдовша річка світу в Атлантичний океан. Цікавий факт що води Амазонки приносять стільки прісної води в океан,  що на відстані 65 км від місяця де річка впадає в нього, вода на поверхні все ще прісна. Амазонка є не лише найбільшою річкою у світі, але і найбільш повноводною. За розрахунками вчених середньомісячний стік води у її гирлі складає 209 000 м3/сек. Також Амазонка є лідером у світі за різноманітністю фауни. Вчені дослідили, що саме тут проживає більше третини всіх прісноводних риб які зустрічаються на нашій планеті. Цікаво що Амазонка є батьківщиною багатьох акваріумних рибок, наприклад таких як скалярії і мечоносці.

Ніл – найдовша річка Африки

Донедавна Ніл вважали найдовшою річкою у світі, але вже ж таки він посідає друге місце у нашому списку. Проте Ніл є найдовшою річкою Африканського континенту. Довжина Нілу становить 6853 км, що робить його зовсім трохи коротшим за Амазонку. Протікає Ніл через Єгипет, Судан, Конго, Танзанію, Кенію, Ефіопію та інші країни Африки.  Бере початок ця величезна річка у Східноафриканському плоскогір’ї, а впадає у Середземне море. У Стародавньому Єгипті Ніл був священним, адже у ті часи він забезпечував врожаєм всю країну та символізував родючість та життя. Називали стародавні єгиптяни його Iteru, що перекладається як “Велика річка”. Також цікаво, що при будівництві піраміди Хеопса та інших єгипетських пірамід, Ніл грав важливу роль. Саме через Ніл транспортувались кам’яні блоки які використовувались у їх будівництві. Сьогодні так само як і в стародавні часи, більшість населення Єгипту мешкає у долинах Нілу. Хоча фауна Нілу теж дуже різноманітна, проте він не може славитись чистотою своєї води. Тут мешкає другий за величиною вид крокодилів у світі – нільський крокодил, довжина яких може досягати 6 метрів.

Янцзи – найдовша річка Євразії

Янцзи посідає третє місце у нашому списку найдовших річок світу та є найдовшою річкою Євразії. Довжина річки складає 6380 км та протікає вона тільки територією Китаю. Бере свій початок Янцзи у східній частині тибетського плато та впадає у Східнокитайське море. У Китаї Янцзи називають Чан що перекладається як “Довга ріка”. Саме ця річка стала символом культури, історії та економіки Китаю. За підрахунками експертів саме Янцзи допомагає генерувати 20% ВВП Китаю щороку, адже на берегах річки розташовані важливі торговельні порти. Води річки останніми роками страждають від сильних забруднень пластиком та різними відходами, тому влада Китаю вживає всі можливі заходи, щоб побороти цю проблему. У річці Янцзи живе багато представників фауни. Слід зазначити що багато видів які проживали у ріці Янцзи вважаються вимерлими, серед них китайський річковий дельфін та веслоніс китайський. Цікавий факт що дельта Янцзи є домом для китайських алігаторів. В природі алігатори водяться тільки у двох країнах – Китаї (китайський алігатор) та США (міссісіпський алігатор).

Міссісіпі-Міссурі – найдовша річка США

 Міссісіпі-Міссурі є найдовшою річкою США та четвертою за довжиною річкою у світі. Загальна довжина системи річок Міссісіпі-Міссурі складає приблизно 6275 км. Бере свій початок річка з озера Айтеске та впадає в Мексиканську затоку. Назва річки Міссісіпі мовою корінних індіанців перекладається як “Батько вод”. Вона надає важливий доступ до води для сільськогосподарських земель і міст, таких як Сент-Луїс, Мемфіс та Новий Орлеан. Крім того, річка відома своєю роллю в історії розвитку Заходу, коли вона слугувала головним шляхом для переміщення колоністів та товарів. Однак велика важливість річки також породжує екологічні виклики, зокрема, проблеми забруднення та необхідність сталого управління водними ресурсами для збереження цінних екосистем уздовж її берегів. Саме тут водяться знамениті американські крокодили і тут можна зустріти до шістдесяти видів крабів та мідій.